Tenha

AboutSee All. +90 533 326 32 82. Contact tenha on Messenger. Musician/band. Zeynep Casalini'nin "Duvar" adlı parçasını yeniden yorumladık, yakında YouTube'da! #tenha.

Responsive image
YAZAR
Yusuf Kocamaz
DOSYA BOYUTU
10,30 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9786058227217

Tenha harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Yusuf Kocamaz. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Yusuf Kocamaz'den Tenha kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


İblisler de kovuldu bu dünyadan. Devler, periler ve ejderhalar da yok artık. Bilge padişahlar ve onların dünyalar güzeli kızları, cesur şehzadeler… Kimsenin maşukuna kavuşmak için çileden çileye koşmaya mecali kalmadı. Sokaklar artık geceleri daha aydınlık. İblislere saklanabilecekleri gölgelikler, kuytu köşeler bırakmadık. Onlar da gittiler. Dünyanın tüm devleri karanlık bir gecede ejderhaların sırtına binerek ayrıldılar aramızdan. İfritler, periler, büyülü ormanlar, billur ırmaklar, Zümrüd-ü Ankâ… Yedi iklimin adil padişahları, soylu dilberler, mertler, cömertler… Asalet de gitti peşlerinden, zarafet, hikmet, kanaat; hepsi, bir adamın gözlerini fezaya dikip “Ay üstünde sır yoktur!” dediği bir gecede sessizce arzı terk ettiler. İnsanoğlunu kendiyle bir başına bırakıp gittiler de gittiler.(Tanıtım Bülteninden)   


Tenhanın Tanımı Anlamı. İçinde alışılandan az insan bulunan, kalabalık olmayan, ıssız (yer) Örnek: Dükkânın önü gene kalabalıkça idi ama içi tenhaydı. S. M. Alus. Yalnız, tek.